Gezondheid en welzijn
Hogeschool Leiden heeft sinds haar oprichting en mede vanwege haar ligging op het Leiden Bio Science Park een sterke positie in de zorg en het sociaal domein. We vinden het belangrijk dat zoveel mogelijk mensen vitaal blijven en worden, zodat zij actief kunnen deelnemen aan de samenleving.
Maatschappelijke uitdagingen
Met ons onderzoek op het gebied van ouderenzorg, verpleegkundig leiderschap, wijkgericht werken en technologie dragen we bij aan de vitaliteit en eigen regie van zorgprofessionals en hun patiënten. Daarnaast maken sociale innovatie in het welzijnsdomein, jeugdzorg, geestelijke gezondheidszorg en zorg voor volwassenen, al dan niet in het gedwongen kader, een belangrijk onderdeel van ons onderwijs- en onderzoeksaanbod.
Voorbeelden van maatschappelijke uitdagingen die we met ons praktijkgericht onderzoek willen helpen aanpakken, zijn onder andere:
- het bevorderen van eigen regie van patiënten, cliënten en zorgprofessionals;
- het bevorderen van vitaliteit door wijkgericht werken;
- het vergroten van de participatie van kwetsbare volwassenen en jongeren;
- het ontwikkelen van meet- en detecteermethoden in de life sciences die bijdragen aan een groter begrip van ziekte en gezondheid.
Contact
Jasmijn Bongers

Uitgelicht: projecten
Subsidie voor onderzoek dementie op jonge leeftijd



Recente projecten
-
Regionale Kenniswerkplaats Onbegrepen Gedrag Hollands MiddenOnder aanvoering van de onderzoeksgroep Sociale Innovatie is de Kenniswerkplaats Onbegrepen Gedrag Regio Hollands Midden in november 2024... Lees meerover Regionale Kenniswerkplaats Onbegrepen Gedrag Hollands Midden
-
Meet de MeesIn ‘Meet de Mees - de koolmees als biomonitoring tool voor de verspreiding van bestrijdingsmiddelen’ verzamelen we met behulp van een... Lees meerover Meet de Mees
-
De wijk als inclusieve en aantrekkelijke leefomgeving (Leiden ZuidWest)In dit project werken (docent)onderzoekers van de onderzoeksgroep Eigen Regie bij Fysiotherapie en Beweegzorg en de onderzoeksgroep... Lees meerover De wijk als inclusieve en aantrekkelijke leefomgeving (Leiden ZuidWest)
Recente resultaten en publicaties
-
ArtikelErik W. Baars , Petra Weiermayer , Henrik P. Szöke and Esther T. van der Werf (2025), The Introduction of the Global Traditional, Complementary, and Integrative Healthcare (TCIH) Research Agenda on Antimicrobial Resistance and Its Added Value to the WHO and the WHO/FAO/UNEP/WOAH 2023 Research Agendas on Antimicrobial Resistance, Antibiotics
-
RapportVan der Pas, S. (2024), Publicatie Welzijn op recept in de Merenwijk, Creja
-
ArtikelKatja Bel, Joan Dallinga en Ingrid Rosbergen (oktober 2024), Ervaringen van een interactieve beweegroute voor ouderen, Rooilijn