“Les in levensvaardigheden zou essentieel moeten zijn”
EENVANDAAG - Lector Carolien Gravesteijn (Ouderschap en Ouderbegeleiding) vroeg maandag in het tv-programma EenVandaag aandacht voor het belang van levensvaardigheidslessen op school.
Stappenplan nieuws
Het programma zond een item uit over het helpen van kinderen met angst en stress in coronatijd.
Lessen in levenskunde
Sommige scholen bieden lessen in levenskunde aan om hier aandacht aan te geven op school en de veerkracht van kinderen te ontwikkelen. “Dit zou een essentieel onderdeel moeten worden van scholen,” aldus Carolien Gravesteijn in het item. Ze vertelt dat lessen in levensvaardigheden op school er onder meer toe leiden dat kinderen beter in hun vel zitten én beter gaan leren.
Levensvaardigheden in het primair onderwijs
De onderzoeksgroep Ouderschap en Ouderbegeleiding doet mede onderzoek naar het belang van levensvaardigheden in het primair onderwijs en ontwikkelde een toolkit met informatie en activiteiten.