Over Hogeschool Leiden

Social Work en Toegepaste Psychologie

Het cluster Social Work en Toegepaste Psychologie verzorgt drie hbo-opleidingen op het gebied van Social Work: Culturele en Maatschappelijke Vorming, Maatschappelijk Werk en Dienstverlening en Sociaal Pedagogisch Hulpverlening. Het cluster biedt daarnaast de hbo-opleiding Toegepaste Psychologie aan, sinds september 2008 de professionele hbo-master Jeugdzorg en per september 2009 de engelstalige cursus Community-based sociotherapy in Post Conflict Context. Daarnaast houdt het cluster SW/TP zich bezig met verschillende onderzoeken binnen het werkveld.

Directeur: Nico van Tol

Voorzitter Social Work: Cock van Bruggen (bruggen.van.c@hsleiden.nl)

Onderwijsmanager Culturele en Maatschappelijke Vorming: Yvonne Philippa (philippa.y@hsleiden.nl)

Onderwijsmanager Maatschappelijk Werk en Dienstverlening: Astrid Scholten (scholten.a@hsleiden.nl)

Onderwijsmanager Sociaal Pedagogisch Hulpverlening: Wiep Staal (staal.w@hsleiden.nl)

Onderwijsmanager Toegepaste Psychologie: Aart Rietveld (rietveld.a@hsleiden.nl)

Coördinator Professionele Master Jeugdzorg: Marja Dekker (dekker.m@hsleiden.nl)


Onze opleidingen:

Meer informatie over de bachelors.
Meer informatie over de master.
Meer informatie over de nascholing en opleidingen voor professionals.


Onderzoek:

Onderzoek naar professioneel handelen in gesloten jeugdzorg -RAAK subsidie-.
Al langere tijd doet drs. Peer van der Helm, hoofd onderzoek van het cluster Social Work & Toegepaste Psychologie, onderzoek naar de werkomgeving van pedagogisch medewerkers in gesloten jeugdinstellingen. In januari 2011 kreeg het cluster van de Stichting Innovatie Alliantie hiervoor een RAAK-subsidie van bijna € 300.000,-.
Lees verder...