|
AchtergrondDe kenniskring Professionaliteit en Arbeidsproductiviteit bestaat uit docenten van de Hogeschool Leiden, werkzaam binnen het cluster Management & Bedrijf. Net als een lectoraat geeft een kenniskring vooral vorm en invulling aan (de kwaliteit van) toegepaste wetenschap, de essentie van het hoger beroepsonderwijs (hbo). In Nederland streven overheid en het collectieve hbo naar verbeterde kwaliteit, profilering, zwaartepuntvorming en valorisatie van het beroepsonderwijs.
Meer informatie daarover is te vinden in de volgende beleidsbepalende documenten:
ValorisatieDe kenniskring Professionaliteit en Arbeidsproductiviteit van het Cluster Management & Bedrijf van Hogeschool Leiden geeft vanaf februari 2012 aan bovenstaande invulling door kennis te selecteren en te valoriseren (toetsen), met name via stages en afstudeertrajecten van studenten, om maximale aansluiting te krijgen op de (beroeps)praktijk. Het is in het hbo gebruikelijk dat studenten de essentie van de theorie krijgen toegediend gekoppeld aan de nodige praktijkervaringen. De studenten hebben ruime vrijheid in de vervulling van stage en afstuderen. Deze benadering mist een buitenkans om de brug tussen theorie en praktijk, die juist via stages en afstuderen wordt bereikt, nader vorm te geven.
Sturing op basis van thema'sDe kenniskring Professionaliteit en Arbeidsproductiviteit wil deze situatie verbeteren door selectie en ontwikkeling van thema's die zowel voor het beroepenveld relevant zijn als waarin Hogeschool Leiden wil en kan uitblinken. Dit betekent dat de kenniskring inzet op:
Thema's zijn aantoonbaar relevant voor het beroepenveld. De benodigde kennis met betrekking tot de thema's is aanwezig bij docent(en) binnen het cluster M&B en studenten moeten voldoende onderzoek kunnen verrichten binnen een thema.
Voordelen voor stakeholders zijn respectievelijk voor:
Leden kenniskringDe leden van de kenniskring nodigen iedereen die een actieve bijdrage wil leveren aan het bovenstaande van harte uit hierover nader contact te hebben.
|