Als toekomstig leraar ben je nieuwsgierig. Naar je medemens, de wereld om je heen en vooral naar kinderen. Verder is een goede algemene ontwikkeling en bereidheid tot leren een absolute must.

"In groep vijf wist ik het al: ik wilde voor de klas. Ik ben ontzettend gemotiveerd voor dit vak en het gaat ook heel goed. Lesgeven aan de bovenbouw vind ik het leukst. Daar heb je net wat meer vakinhoudelijke diepgang en kun je op een ander niveau communiceren dan met bijvoorbeeld de kleuters. Het vooroordeel over de pabo is dat het makkelijk is, iets wat je er even bij doet. Onzin! Je moet veel vakkennis hebben en inzicht hebben in de manier waarop kinderen leren. Ook is het belangrijk dat je soepel met een groep kunt werken. We krijgen veel pedagogiek, didactiek en psychologie. Verder is de opleiding heel praktisch en gestructureerd en is zo opgebouwd dat je alle mogelijkheden krijgt om je capaciteiten ten volle te benutten. Je kunt bijvoorbeeld vakverdiepingen kiezen, zodat je uiteindelijk breder wordt opgeleid. Wat ik leuk vind aan de pabo in Leiden, is dat je hier met heel veel studenten zit van andere opleidingen. Dat brengt een beetje leven in de brouwerij."
Om goed te kunnen leren is het belangrijk dat jij je bij een opleiding thuis voelt. Als opleider van toekomstige leraren weten we dat bij de pabo als geen ander. Dat zie je bij de pabo terug in een prettig gebouw, persoonlijke betrokkenheid en individuele begeleiding. En bij sfeer hoort aandacht voor feesten en vieringen, zeker in het basisonderwijs. Zo organiseert de pabo jaarlijks de vredesdag. Een terugkerend evenement waarbij we vooruitlopen op de herdenking van 4 en 5 mei.
Hogeschool Leiden gaat voor het hoogste niveau. Wij maken het onze studenten dan ook niet makkelijk. Zo bedraagt het bodemcijfer bij ons voor alle curriculumonderdelen minimaal een 6 en is compenseren niet mogelijk. Tegelijkertijd betekent dit dat we onze studenten de beste kwaliteit willen bieden en dat ambitieuze studenten bij ons aan het goede adres zijn. Voel jij je daardoor aangesproken en wil je het beste uit jezelf halen? Dan is studeren aan Hogeschool Leiden iets voor jou!
Juist omdat we gaan voor het hoogste niveau, krijg je bij ons uitgebreide begeleiding. Op de pabo zijn taal en rekenen essentiële onderdelen. Hogeschool Leiden biedt ondersteuning in deze vakken. Voordat je aan de pabo begint, kun je je al voorbereiden op het kennisniveau dat noodzakelijk is voor het behalen van de landelijke toetsen rekenen en taal. Vóór je eerste studiejaar organiseren we in de zomer cursussen rekenen en Nederlands eigen vaardigheid. Zo bepaal je niet alleen je niveau, maar waar nodig verhoog je dat. Kijk voor actuele informatie over cursusdata en aanmelden bij het tabblad 'nieuws'.