Wilt u jonge mensen stimuleren, coachen en inspireren en uw kennis overdragen aan toekomstige professionals? Wilt u meedenken over de organisatie van het onderwijs? Als dit u aanspreekt, is de lerarenopleiding Omgangskunde (OK) iets voor u.

"Ik geef nu les aan autistische kinderen. Ik werk al vijf jaar in het speciaal onderwijs, eerst als pedagogisch hulpverlener. Toen ik voor de klas kwam, ben ik meteen begonnen met de lerarenopleiding. Wat ik zo leuk vind aan het lesgeven, is de verantwoordelijkheid en zelfstandigheid die je hebt in je werk. Ook het omgaan met kinderen vind ik een aantrekkelijk aspect. Ik kom van oorsprong uit het bedrijfsleven. Dan ben je bezig met winst maken, nu ben ik bezig met kinderen. Dat vind ik veel fijner. Deze studie naast mijn werk is zwaar. Ik volg twee dagen per week les en werk vier dagen. Daarnaast moet ik nog veel tijd steken in voorbereidingen en huiswerk. Dat is hard aanpoten, ik dompel me 2,5 jaar lang helemaal onder in mijn studie. De grootste beloning voor dit harde werken? Dat ik in de toekomst kan werken als zorgcoördinator of dat ik een functie kan krijgen in het managementteam van een school voor speciaal onderwijs."
In het vak Omgangskunde (ook wel sociale vaardigheden, burgerschap, beroepshouding en persoonlijke ontwikkeling genoemd) staan communicatie, gedrag en gedragsverandering voor zelfredzaamheid en sociale integratie centraal. U leert de leerlingen functioneren in de maatschappij, in een beroep en op de werkvloer. Maar u begeleidt ook groepsprocessen, u coacht individuele leerlingen of u werkt met het docententeam aan een gezond schoolklimaat.
Voor mbo-opgeleiden of zittende docenten die tegen de studieduur en studielast opzien van een bachelor of snel een onderwijsbevoegdheid willen behalen is de Ad een goede (tussen)stap. U wordt vooral geschoold in het trainen van vaardigheden en het lesgeven. En wilt u later toch een tweedegraads bevoegdheid halen dan kunt u zonder belemmeringen en tijdverlies doorstromen naar de bacheloropleiding. De bachelor richt zich naast het lesgeven op het ontwikkelen van modules, het doen van praktijkonderzoek en kwaliteitstoetsing.
Heeft u een hbo-of wo-bachelor afgerond van een van de volgende vooropleidingen: SPH, MWD, CMV, HRM, Pedagogiek, Psychologie. Dan is de speciale kopopleiding Omgangskunde iets voor u. Dit is een voltijdsopleiding. U volgt een dag per week onderwijs en loopt twee dagen per week stage. Voor dit leertraject is een jaar extra studiefinanciering mogelijk. Meer informatie vindt u op www.lerarenweb.nl en www.werkeninhetonderwijs.nl.