Persbericht - 25 maart 2008
Innovatieve toepassingen bedenken en ontwikkelen voor een draadloos netwerk: dit zal ook de komende jaren het doel van Free Discovery zijn. Het project van de Hogeschool Leiden heeft onlangs nieuwe subsidie gekregen tot 2010, waarmee het de regio Leiden ook de komende jaren zal bedienen.
Sinds de start van het project vorig jaar zijn diverse projecten in samenwerking met het mkb afgerond. Zo is onder andere een digitale stadswandeling ontwikkeld waarbij de mobiele telefoon als gids fungeert. De telefoon leidt je langs diverse bezienswaardigheden in Leiden. Ook is een toeristische vaartocht door de grachten van Leiden ontwikkeld, waarbij afhankelijk van de plaats en tijd bepaalde informatie naar deelnemers wordt verzonden.
In de afgelopen periode is veel geleerd over wat beter kan. Zo wordt de looptijd van diverse projecten verlengd om de kwaliteit te verhogen. Waar voorheen een toepassing binnen een opleidingsjaar werd ontwikkeld, wordt daar nu twee jaar voor uitgetrokken zodat een toepassing goed kan worden uitontwikkeld.
Hiernaast worden meer innovatieve ideeën uit de praktijk gehaald. Zodoende speelt het project meer in op de vraag van ondernemers. Juist voor hen moeten de toepassingen bruikbaar zijn. Free Discovery staat vervolgens met een team van docenten en studenten klaar om vanuit partnerschap samen met het mkb deze ideeën te concretiseren en verwezenlijken.
Heeft u ook een innovatief idee of heeft u een probleem waarvoor u een draadloze toepassing zoekt? Neem dan contact op met Peter van der Wijden via 071 518 85 97 of wijden.vd.p@hsleiden.nl. Op de website www.freediscovery.nl kunt u een overzicht van lopende projecten bekijken.